Vintage Çılgınlığı...
Kaynak ; Periodliving


Şu günlerde eski şeylere olan ilgi inanılmaz arttı. Mobilyaların, tabak çanağın, kıyafetlerin ... hepisinin kullanılmışı ya da eskisi  kıymetli.

Ev dekorasyonu ve mutfak malzemeleri ile ilgili alışveriş yapmayı her zaman çok sevdim, ama son günlerde mağzaları gezmekten çok annemlerin evinden ne aşırabilirim diye bakıyorum. Geçen gün telefonda bizde hiç emaye çanak çömlek var mı diye sordum, tabii annem bu soruya  bir anlam veremedi, bir tane vardı kedilere yemek koyuyoruz dedi. Atmış hepsini. Ne yaptın sen dedim, onlar şimdi çok moda... Üzüldü zavallıcık.

Eskiden çeyizimiz için deli gibi dantel ören anneme laf sokuşturan ben, şimdi ondan yürüttüğüm, eskiden yüzüne bile bakmadığım  bardak altlığına tapıyorum:) (Yürütüyorum çünkü zavallı annem hala evleneceğimizden ümitli ve çeyizlerimizi vermiyor)Increased the interest in old things these days, incredible.  Furniture, crockery bowl, clothes ... all of them are precious. if it used before or it's old.I always loved to shoping for home decor and kitchen equipments.

But recently, I don't want to do shopping from shopping center. mostly I'm thinking that what can I steal from my parents house :)I recently asked my mother if there is no enamel pottery on the phone.Unfortunately  all of them  have been eliminated and they have only one but they use it for cat feeding:( In the past while I did not like the laceworks. now I love them a lot. a couple month ago I had taken a small lace from my mum,now I love it so much. My mum used to knit lace for me and my sister. When we are marry , we can use them in our homes. But we are not marry and my mum did not give them to us. She is still  hopeful:)
3 yorum :

 1. sana katılıyorum, eskilerin keyfi bir baska oluyor. benim de gözüm babannemden kalan bardaklarda, bi şekilde yürütücüem ama kırarım falan diye de çok korkuyorum :)

  YanıtlaSil
 2. çok çok güzel bir tarz bu, bizimle paylaştığın için sağol :)

  YanıtlaSil
 3. aa bizim evde de emaye kaplarla kedilere su veriyoruz..demek her evde aynı gelenek:))

  zeynepin evi

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...