Dear Diary Fabric Showcase - Giveaway



Son iki haftam pek de iyi geçmedi. Önümde beni bekleyen sevimsiz bir dönem daha var. Konu sağlık, şimdi buradan uzun uzun anlatacak halim de yok. Umarım kısa sürede yine eski düzenime dönerim.
Büyük ihtimalle buralarda da pek sesim çıkmaz, gerçi kimsede eski çoşku yok gibi geliyor bana, ya da bende çoşku kalmadı ondan böyle düşünüyor da olabilirim. Çabuk karar değiştiren, dönek bir tip olduğumdan iki gün sonra çoşmayacağımın da garantisini veremiyorum tabi…


Neyse bugün aslında bu şekilde bir giriş yapmayı hiiiç istemezdim. Çünkü oldukça önem verdiğim, sevdiğim, hayran olduğum Minki’nin Riley Blake Designs için dizayn ettiği yeni kumaş serisi Dear Diary’nin blog turunda sıra bende. Öyle bir döneme geldi ki ne tam olarak istediklerimi dikebildim ne de adam gibi fotoğrafladım. Her şey aceleye geldi. İnşallah ileriki aylarda bunun acısını çıkartır, bu harika kumaşlarla zevkle cici cici şeyler dikerim.


Minki’yi artık size anlatmaya gerek yok sanırım. Benim bu blog aleminde tanıdığım en yetenekli, en düşünceli, en tatlı kişilerden biri. Eskiden mektup arkadaşları vardı ya işte onlar gibi benim de farklı ülkelerden birkaç tane blog arkadaşım var, arada maillerle dertleştiğimiz, uzun uzun hal hatır sorduğumuz, özel hayatlarımızı paylaştığımız… İşte Minki onlardan biri ve onunla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Minki’nin blogunu, harika kalıplarını alabileceğiniz sitesini mutlaka ziyaret edin. Benim çok sevdiğim, Sevgili Kristin ile birlikte çıkarttıkları ilk kitapları da burada.



ÇEKİLİŞ ;

Bir de harika bir çekiliş var. Aurifil Thread, C & T Publishing ve Warm Crochet, Dear Diary Showcase için sponsor olmuşlar. Şanslı bir kişi;

Aurifil – Dear Diary küçük iplik kutusu
C & T Yayıncılık - Sew Illustrated'ın (eğer kazanan ABD'de ise) basılı kopyasının (ABD'de değilse) dijital kopyası
Warm Crochet – Harika bir makas

Yapmanız gereken bu posta  bir yorum bırakmak. Aşağıdaki listedeki birbirinden yetenekli tüm katılımcıların sitelerini ziyaret etmeyi de unutmayın. (Kazanan 7/11/17 açıklanacak).
KAZANAN Süheyla İSKENDER! Tebrik ediyorum...


I think the most beautiful thing in my last 2-3 weeks was to spend time with these fabulous fabrics.
I have some health problems and it seems that I have to deal with these problems for a while.
But today I want to talk about only good things.

Welcome to my stop on Dear Diary Showcase. Today I get to share with you what I made as part of this amazing blog tour. You can guess, how I am excited.

Dear Diary fabric is the debut collection by Minki Kim for Riley Blake Designs and I think this line will be get  huge success.  I'm officially in love.


I am sure that most of you already know sweet Minki. I love so much her style and personality... She is so talented that I admire her much more every passing day. She has a unique style and eye. If you visit her lovely blog, you will see what I'm talking about. You should also look at her online shop ; Sewing Illustration.
And an amazing book which is called "Sew Illustrated"  by the talented duo Minki  and Kristin for C&T Publishing. It is one of my favorite sewing book.


Dear Diary is a cheerful collection which is filled 21 prints and beautiful illustrations. It is also perfect for fussy cutting.

I made a few pretty things with Dear Diary fabrics as you see here. (Actually I want to make many cute things with them as soon as get rid of those unpleasant health problems.)

My first project is a placemat. I love to make english paper piecing especially diamond pattern is my favorite. I think this collection is perfect for epp isn't it?
I added also two simple coasters and I am planing to sew more coasters :)



My second project is a clutch. I liked the harmony of patterns and colors very much. I will use it the next summer with a jean and white t-shirt.

And a simple cushion. I used Anna Joyce's pattern. I wish I made the size a little bigger. I will re-sew it I gues... (It takes almost half hour)





My last project is a Baby Pinafore Top. I love this pattern so much. You can find it here.

I want to sew a few projects also from my book (Made for Baby Cute Sewn Gifts) with rest of these sweet fabrics. Especially "Home Wall Hanging" can be perfect with this collection. We will see...





If you’d like to see what everyone on the tour is making, be sure to check out the hashtags #deardiaryfabric #deardiaryshowcase #rileyblakedesigns and #iloverileyblake on Instagram, and follow along with the rest of the bloggers! See below for the schedule.

Monday Oct 30
Tuesday Oct 31
Wednesday Nov 1
Thursday Nov 2
Friday Nov 3


GIVEAWAY;

Aurifil Thread, C&T Publishing and Warm Crochet  are generously sponsoring the Dear Diary fabric showcase.
One lucky person on each stop of the tour has a chance to win the following;

Aurifil – Dear Diary small thread box
C&T Publishing –  a hard copy of Sew Illustrated (if the winner is in the US) or a digital copy (if the winner is not in the US)
Warm Crochet – a pair of scissors

Don’t forget to check out all the fabulous makers below who are participating, and leave a comment on this post for your chance to win! (Winner announced 7/11/17)
The Winner is Suheyla ISKENDER! Congrats!

And I would like to  a huge thank you again dear Minki and Riley Blake Design for inviting me for this amazing blog tour!

Loves...






47 yorum :

 1. "Nasıl içim açılıyor bu bloğu her ziyaretimde keşke anlatabilsemdi" dedi iç ses...

  YanıtlaSil
 2. Sizin blog hamilelere aşerdiren türden �� içim açılıyor her defasında �� çekiliş için de 3 haftaya doğacak kızımın şansına diyelim ���� sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Dikise baslamam icin vesile olacaksiniz cok az kaldi ❤

  YanıtlaSil
 4. Such beautiful projects. ALL OF THEM! I cant choose a favourite. The purse,cushion and placemats are fabulous!

  YanıtlaSil
 5. Kaç zamandır aklımdasın bi arayamadım seni. Çok geçmiş olsun canım Nohut’um 😘

  YanıtlaSil
 6. çok geçmiş olsun Ayda hanım, çabucak iyileşmeniz dileğiyle...

  YanıtlaSil
 7. Herşey çok güzel olmuş elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 8. Çok çok geçmiş olsun Ayda'cım, en kısa zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle, sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Heralde blogunuzu sizden fazla ziyaret etmişimdir. Resmen aşığım bu sevimli bloga. Umarım kazanırım. 💕💕💕

  YanıtlaSil
 10. Çok geçmiş olsun, keyifli günler çok yakindadir umarım :) Sevgiler

  YanıtlaSil
 11. Öncelikle çok geşmiş olsun. Çok uzun zamandır dikiş dikmiyorum. Bu güzellikleri görünce tekrar dikişe oturucam öyle gözüküyor. Blog turları harika, elinize emeğinize tabii ki yüreğinize sağlık...

  YanıtlaSil
 12. Hope you will feel better soon. Love all projects you did!

  YanıtlaSil
 13. THANK YOU so much for sharing these neat projects!!!
  msstitcher1214@gmail.com

  YanıtlaSil
 14. I love every one of your beautiful makes. SOOOO gorgeous!!!

  YanıtlaSil
 15. Wonderful projects for beautiful fabrics! I am particularly in love with your clutch. What is the pattern called? Thank you.

  YanıtlaSil
 16. Öncelikle Çok ama çok geçmiş olsun ,tez zananda sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum. Yaptıklarınızın hepsi nasıl güzel ,ellerinize sağlık,çokça Sevgiler ve sağlıklı günler diliyorum Sevgili Ayda...

  YanıtlaSil
 17. Güzel insan, umarım sağlıkla ilgili sorun neyse hemencecik geçer.
  fotoğraf ve dikişlerine nasıl özensiz dersin, o kadar güzeller ki, nefes aldıran, baktıkça daha çok bakma istediği uyandıran, iç açıcı fotoğraflar. Ve verdiğin emekler, hepsi çok ama çok güzel. Ve dikiş konusunda gerçekten çok titiz ve temiz çalışıyorsun. Benim kuzular hala yastıklarını yanlarından ayırmıyorlar, haberin olsun.

  YanıtlaSil
 18. oooh, such lovely projects! All wonderful and I am specially in love with the dresses!

  YanıtlaSil
 19. I hope your health will be improving next days. Your work is so beautiful and so detailed!

  YanıtlaSil
 20. Such a pretty pillow, you showcased the bright colors!

  YanıtlaSil
 21. All your projects are so cute! I love the clutch!

  YanıtlaSil
 22. The fabric is gorgeous, and I love what you did with them. I especially like the place mat.

  YanıtlaSil
 23. So many cute projects, love them all. Thanks for sharing.

  YanıtlaSil
 24. Geçmşş gitsin olsun:(
  Koltuk hayırlı olsun.
  Blog yazıları her daim olsun:)

  YanıtlaSil
 25. Çok geçmiş olsun sevgili ayda, umarım kısa sürede eski sağlığına dönersin, yine harika bir şaheser çıkmış ortaya, ellerine sağlık, bizi güzelliklere yönlendiriyorsun, hep iyi ve güzellik de seni bulsun iyi ki varsın

  YanıtlaSil
 26. I can't decide which project I love most! What a beautiful collection and gorgeous projects to show it off!

  YanıtlaSil
 27. Thank you for the giveaway! I love your clutch, it is a very nice accessory to bring along.

  YanıtlaSil
 28. Geçmiş olsun. Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş hepsi de.

  YanıtlaSil
 29. Ne zamandır aklımdaydın bak şimdi aklıma takıldı, çok geçmiş olsun. Umarım herşey en kısa zamanda yoluna girer. Öpüyorum seni

  YanıtlaSil
 30. Öncelikle geçmiş olsun umarım çabucak sağlığınıza kavuşursunuz. Yine gözlerimi alamadığım işler olmuş, ellerinize emeğinize sağlık. Ah bilseniz ne çok isterim bu tatlışları kazanmak, hadi bakalım yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :)))
  Kucak dolusu sevgilerimle

  YanıtlaSil
 31. Çok geçmiş olsun, umarım şimdi daha iyisinizdir.
  El emekleriniz gerçekten harika, ellerinize sağlık.
  Son olarak, umarım bu harika makas hediyesi bana çıkar :) Ben daha yolun çok başında bir hevesliyim, hevesime ortak olacak bir hediye yüzümü güldürürdü :)

  YanıtlaSil
 32. çok geçmiş olsun.
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 33. Ayda'cım çok geçmiş olsun. Keyifli günlerine çabucak dönersin inşallah. Ben de çok uzak kaldım blogumdan. Bu yıl yaşadığım keyifsizlikler etkili oldu bu durumda ama inşallah tez zamanda döneceğim tekrar yazmaya, sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 34. Cok gecmis olsun, en kisa zamanda eski temponuza donmeniz dilegiyle..

  YanıtlaSil
 35. Cok gecmis olsun Ayda Hanım.. ayrica hepsi birbirinden guzel ��

  YanıtlaSil
 36. Cok gecmis olsun☺
  Cok guzel hediyeler bunlar 🤗

  YanıtlaSil
 37. Everything is lovely and cute.Amazing giveaway,thank you for the chance to win it.

  YanıtlaSil
 38. Allahım ben çekilişi kaçırıyormuşum😞 Hadi inşallah. Harikalar Atölyesi

  YanıtlaSil
 39. 3.yorum denemem hep bir aksilik çıkıyor. İnşallah mutlu keyifli günlerinize çabucak dönersiniz.
  Çekiliş için geç kalmamışımdır umarım. Keşke benim olsalar^^
  www.palamutagaci.com

  YanıtlaSil
 40. Ben küçük bir terziyim. Bebeklerime elbiseler dikiyorum. Belkide bana çıkar

  YanıtlaSil
 41. Ben de istiyorum bana ciksin

  YanıtlaSil
 42. Ben de dikişe başlamaya bir vesile olsun bu çekiliş diyorum. Makinem yatmasın kenarda. :) Bu arada çok geçmiş olsun, ben de son 1 aydır iyileşemedim gittim. Sevgiler!

  YanıtlaSil
 43. Öncelikle sağlıklı ve güzel günler diliyorum. Herşey gönlünüzce ve bolca olsun inşallah

  YanıtlaSil
 44. Aa yazdım ama yazım yok🙂 çekilişe katılamadım sanırım ama geçmiş olsun dileklerimi tekrarlıyorum... dilerim sağlığınız yerine gelsin...

  YanıtlaSil
 45. Tekrar çok teşekkürler,Sevgiler..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...