" Dolly" Book Tour
Havaların birazcık serinlemesi ile arka arkaya bir sürü harika kitap çıktı. Tüm yaz eline iğne iplik almamış olan ben de gelen blog turu tekliflerine karşı koyamadım haliyle. Hele ki bu sefer ki gibi şirin mi şirin bir kitap söz konusu olunca resmen havada kaptım: )


Bugün Sevgili Elea Lutz ‘un yeni kitabı DOLLY ‘nin blog turunda sıra benim.  Kitapın yayın evi Riley Blake ve kitaptaki projelerin hepsi yine Elea’nin muhteşem kumaş serisi “Little Dolly “ ile dikilmiş.
Sanırım şu ana kadar elime aldığım en güzel kumaş serilerinden biri bu. Yani eğer öyle bir becerim olsaydı yani kumaş dizayn edebilseydim böyle bir seri çıkartmak istedim. Bana kumaşları kitap ile birlikte Riley Blake gönderdi. Bitmesin diye öyle dikkatli kestim ki. Şu ev masrafları bitipte yeniden kumaş peşinde koşmaya başladığımda kesin bu seriden alacağım, kendime söz.Elea’nın daha önceki kumaş serileri de çok güzel gerçi. Yani haksızlık etmek istemem tabi ama bunun renk tonları, çicek sedenlerinin şirinliği beni benden aldı. Budan sonra ne dikeceksem hepsini bu seri ile dikebilirim anlayacağınız: )


Gelelim kitapta neler olduğuna. Adından da anlaşılacağı üzre çocuklar için harika projeler var. Bebekler, onlar için patchwork yorganlar, sevimli etiketler…
Patchwork işinde hala çok uzman değilim, hatta bu proje benim için bir seviye fazla diye düşünüyordum ama sonuç çok hoşuma gittii. Öyle korktuğum kadar yokmuş. Sadece kesim kısmında çok dikkatli olmak, dikerken de sabır sahibi olmak gerekiyor. Birkaç kez söktüm çünkü.
Kitapta mini oyuncak bebek yorganı olan bu proje ile ben yastık yaptım. Kullandığım kumaşlar ise Little Dolly.
İkinci proje ise şu şirin elbiseler. Onlar etiketmiş. İlk başta ben de anlamamıştım ne olduklarını, sonra okuyunca anladım. Hediye paketlerini nasıl şirin yaparlar değil mi? Kullandığım kumaşlar ise yine Riley Blake’den Sevgili Heidi Staples (@fabricmutt )’in “Five & Dime” serisi. Bu seri de ayrıca çok ama çook güzel, ileriki günlerde bu seri ile de bir şeyler dikmeyi planlıyorum da masa gelmeden asla… Belim tutmuyor iki büklüm sehpanın üstünde kesip biçmekten. 


Bu kumaşları ne yazık ki Türkiye’de bulamıyoruz ama azar azar almak için Fatquarter Shop’a bakabilirsiniz.
Blog turundaki diğer katılımcıların listesi ise aşağıda. İnstagramda da #dollybook #dollybooktour#rileyblakedesigns #pennyrosefabrics#elealutz #booktour etiketlerini takip edebilirsiniz.

Yeni projelerde görüşmek üzere. Dikmek harika bir şey…
Today I’m excited and honored to be participating in the Dolly Blog Book Tour. I have been a fan of Elea’s work ever since I started sewing. She is super talented and I love her all fabric series so much.

Elea Lutz's latest work is a new book called "Dolly - The sweet book of doll projects to sew and love".  Dolly is published by Riley Blake Designs.  This adorable book accompanies Elea's newest fabric collection, 'Little Dolly' for Penny Rose Fabrics.I must say that If I was skilled enough to make fabric designs I would like to have this beautiful serie. I loved color combos and all tiny flowers in "Little Dolly"

The book is full of fun projects all centered around handmade dolls! There are dolls to make, mini quilts, fun dress up dolls, accessories and the sweetest little Playhouse Tote.  Beautifully laid out with easy to follow instructions this book will capture your heart. 


I decided to make the dolly mini quilt but I have been turned up into a cushion. 
The book includes full size patterns which is fantastic so that you can get started straight away.


I use Little Dolly series for my first project and for the second I used beatiful Five & Dime Serie belong to dear Heidi Staples (@fabricmutt).  I made some adorable dress tags for making my gifts more special. How cute they are, aren't they?


You can find these beutiful fabrics on Fatquarter Shop. And for more inspirations follow #dollybook #dollybooktour#rileyblakedesigns #pennyrosefabrics#elealutz #booktour on Instagram.
Check out the schedule below, see what’s been made and what’s to come up next!


DOLLY BOOK TOUR

Monday, Sept. 18, 2017- Faith Essenburg www.saranaave.wordpress.com @faithessenburg
Friday , Sept. 22, 2017- Melissa Mortenson www.polkadotchair.com @polkadotchair
Monday, Sept. 25, 2017- Lauren Nash www.transientart.com @transientart
Friday, Sept. 29, 2017- Sedef Imer www.downgrapevinelane.com @downgrapevinelane
Monday Oct. 2, 2017- Jemima Flendt www.tiedwitharibbon.com @tiedwitharibbon
Friday, Oct. 6, 2017- Jina Barney www.jinabarneydesignz.blogspot.com@jinabarney
Monday, Oct. 9, 2017- Ayda Algin www.cafenohut.com @cafenohut
Friday, Oct. 13, 2017-Veronica Marroquin www.vividfelicity.wordpress.com @vividfelicity
Monday, Oct. 16, 2017- Ange Hamilton www.alittlepatchwork.wordpress.com @alittlepatchwork
Friday, Oct. 20, 2017- Nadra Ridgeway www.ellisandhiggs.com @ellisaandhiggs

 11 yorum :

 1. Kırlente bayıldım Ayda, hiç de acemi işi falan değil. O biyelerin güzelliği ne öyle? Bunca yıldır dikerim hala bu kadar güzel kenar biyesi yapamıyorum .
  Sen kes dik ben hayran hayran bakayım .
  Bir de elim durmadı Amerika’ dan kendime bir patchwork şeysi aldım görsen çok kullanışlı , tavsiyemdir. Bir ara atarım sana fotoğrafını.
  Kocaman öpüyorum seni 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O biyeler hep eski projelerden kalan azar azar parçalardı, atmaya da kıyamamıştım, kısmet bunaymış:) Funda'yla ikimiz de çok sevdik.
   Ay ne aldın acaba! Gerçi şu sıralar hobilerim için hiç masraf yapacak durumda değilim ama olsun sen gönder fotoğrafını...

   Sil
 2. İnsanın içini açıyor kumaşların desenleri :) Çocuklara göre işler için harikalar! Ama senin kırlent de gücenecek vallahi! Misler gibi dikmişsin de "acemiyim" diyorsun... Buraya alkış emojisi 500 adet :)
  Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. Ayda!! Your projects are so beautiful dear friend! You have such a gorgeous way of making things extra sweet and special. I am honored to see your inspiration from Dolly and Little Dolly fabrics. And I love your sweet dress tags, too! So precious in Five & Dime. Thank you so much for joining me on the book tour. Beautiful, beautiful work!

  YanıtlaSil
 4. Yastık harika olmuş! Kumaşları da çok şirin. Elinize sağlık..

  YanıtlaSil
 5. THANK YOU FOR SHARING BEAUTIFUL PROJECTS!
  msstitcher1214@gmail.com

  YanıtlaSil
 6. Ellerinize sağlık. harika olmuş, bayıldım gerçekten.

  YanıtlaSil
 7. WOnderful patchwork!

  My new blog...
  https://dinamighty.com/

  YanıtlaSil
 8. Merhaba �� diktiģiniz kıyafetlere kırlente bayıldım elinize sağlık gayette profosyönel �� kumaşları ise çok beģendim böyle kumaşlar arıyordum .. siteye baktım fakat sipariş veremedim türkce yoktu anlayamadım �� bu konuda yardimci olabilirmisiniz☺����

  YanıtlaSil
 9. Harikasınız, bayıldım, ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 10. Öncelikle çok çok geçmiş olsun diyorum. Hep seviyorum yine bu postunuzda da sevdim tüm fotoğraflarınızı...bir gün bu minik sevimli dikişlerinizden yapabilmek umudunu taşıyorum ve arada kitabınızı büyük keyifle inceliyorum😍

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...