ZAKA HOME Book TourNOT : Aslında dün benim sıramdı ama son iki gündür iş yerimin olduğu yerde büyük bir elektrik problemi var. Sabah bir gidiyor akşama kadar yok. UPS de bir yere kadar idare ediyor. Dün Tam postu hazırladım gitti elektrik. Tüm fotoğraflarım da iş yerindeki bilgisayarımda yani ulaşmam imkansız o nedenle bu sabaha kadar beklemek zorunda kaldım. İşe gelirken de ne dualar, inşallah elektrikler gelmiştir diye okuya okuya geldim. Neyseki işte karşınızdayım: )

Vay canına bir hafta olmadan ikinci post! Bu turları sevmemin bir başka nedeni de bu. Artık çok az kişinin instagramdan kopup blog okuduğunu biliyorum ama burada yazmak beni hep rahatlatıyor.
Bugün Sedef’in ikici kitabı “ZAKKA HOME” un book turunda sıra bende. İlk kitabı Minik Dikişler gibi Tuva Yayıncılık’tan çıktı bu harika kitap da, içerisinde birbirinden güzel tam 19 proje var. Şuan için sadece ingilizce versiyonu basılmış ama belki sonra Türkçe olarak da çıkar bilmiyorum.  Gerçi ingilizce bilmeyen biri bile projeleri anlayıp kolayca dikebilir gibi geldi bana, çünkü zor olabilecek adımlar zaten çizilmiş.
Her seviyedeki dikiş severlere hitap ediyor projeler. İster yeni başlamış olun, isterseniz uzman, kitapta kendiniz için mutlaka zevkle yapılacak bir proje bulabilirsiniz.Ben ilk önce şu büzgülü yastığı diktim. Şuanda kullandığımız yastıklar ve dekorasyona uygun bir kumaş seçtim yıllar öncesinden. Dikimi oldukça basit. Gerçi ben büzgüleri bazı yerlerde tam dağıtamamışım ama olsun dikkatli bakmadıkça belli olmuyor.


İkincisi ise şu fırfırlı kurulama bezi. Kullandığım kumaşların birlikte uyumunu sevdim ama yastıkla pek uymadığı için sinir oldum kendime: ) Zaten çok arada kaldım. Kumaş zevkim bile değişti. Ama elimdeki kumaşları da sevmiyor değilim. Seviyorum ama evimizin tarzına uyduramıyorum. Neyse geçiş dönemi diyelim.Sedef’in bu güzel kitabını almayı düşünenler buraya bakabilir.  Tura katılan diğer yetenekleri görmek için ise liste aşağıda.

Başka bir turda görüşmek dileğiyle esen kalın…P.S. : Normally yesterday was my turn : ( But We had an electrical problem at the office and my all photos were our server!!! I am so sorry for my late post…

Yay! I'm here a second time in a week. Here's one more reason, why I love blog tours.

Dear Sedef has just released her second book Zakka Home for Tuva Publishing - after the huge success of Quilt Petite. Zakka Home is filled with 19 beautiful and fun projects that are suitable for any level of sewing, from Pillows to Kitchenware items such as tea towels, table runners and trivets, glorious bags, sweet embroideries, sewing inspired items like pincushions and an armchair caddy along with items to gift ...


It was difficult to choose that I should start with which project... 

I found this floral fabric from among my fabric heap and I decided to make this simple and nice pillow case.  I think it looks very matching with our other pillows and home decor, isn't it?
My second project was ruffled teatowel. I love tea towels especially if they are cute like this. I'm dying to use it in my kitchen.Especially when approaching christmas. This book would be a great gifts for your friends, family  and maybe a craft friend.

Check out the rest of the Bloggers who are contributing to the Book Tour ;

22 October - Sedef Imer - Down Grapevine Lane - @downgrapevinelane
23 October - Jemima Flendt - Tied With A Ribbon - @tiedwitharibbon
24 October - Minki Kim - Minki's Work Table - @zeriano
25 October - Jane Davidson - Quilt Jane - @quiltjane
26 October - Elizabeth Chappell - Quilters Candy Box - @quilterscandybox
27 October - Lauren Wright - Molly and Mama - @mollyandmama
28 October - Sarah Scott - Piccolo Studio - @piccolostudio_sarah
29 October - Alyce Blyth - Blossom Heart Quilts - @blossomheartquilts
30 October - Emily Dennis - Quilty Love - @emily_dennis_
31 October - Sharon Burgess - Lilabelle Lane Creations - @lilabellelane
1 November - Wynn Tan - Zakka Art - @zakkaArt
2 November - Amanda Woodruff - A Crafty Fox - @a.crafty.fox
4 November - Samantha Dorn - Aqua Paisley Studio - @aqua_paisley
5 November - Love Patchwork & Quilting - @lovequiltingmag
6 November - Kate May - The Homemakery - @thehomemakery
7 November - Ayda Algin - Cafe Nohut - @cafenohut
8 November  - Faith Essenburg - Sarana Ave - @faithessenburg
9 November - Nadra Ridgeway - Ellis & Higgs - @ellisandhiggs
10 November - Fat Quarter Shop - @fatquartershop
11 November - Laura Cunningham - @laura_zuckerkuss
12 November - Bev McCullough - Flamingo Toes - @flamingotoes
13 November - Amy Smart - Diary of a Quilter - @diaryofaquilter
14 November - Riley Blake Designs - @rileyblakedesigns
15 November - Michelle Hickson - @coleandtaffy
16 November - Christopher Thompson - The Tattooed Quilter - @the_tattooed_quilter
17 November - Ange Hamilton - A Little Patchwork - @alittlepatchwork
18 November -  Sedef Imer - Down Grapevine Lane - @downgrapevinelane  

2 yorum :

  1. Hep burada ol sadece turlarda gelme ;)) ben de çok özledim

    YanıtlaSil
  2. Malesef ben de blog günlerini çok özlüyorum.. İnstagram soğuk ve samimiyetsiz geliyor.. Yastıklara da bayıldım sevgili Ayda. Sevgiler..

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...