Bir ara dikmişim - For a while ago





Bunları dikeli epey epey oluyor, düşünün taşınmadan önce dikmiştim. Büyük ihtimalle eski evdeki son  hamaratlıklarım. Kumaşları çok sevdim ama elimde azıcık kalmıştı, masanın bir köşesinde durup dururlarken bari makyaj çantası dikeyim dedim.  Daha önce, hatta dikiş dikmeye yeni başladığım dönemlerde dikmiştim bir benzerini. O postu hatırlayanlar bile çıkabilir aranızda (burada) . Dikiş adımları ve ihtiyacınız olan malzemeler için ise buraya bakabilirsiniz.


Benim her dönem tutkuyla peşinden koştuğum, araştırdığım bir şeyler vardır. Bir ara, fotoğraftı mesela, sonra dikiş teknikleri, kumaşlar, örgü.. bazen hepsinden sıkılır sadece blogları gezer birbirinden güzel evlere saatlerce bakardım. Son zamanlarda epey bir boşluğa düştüm. Ortada kaldım sanki. Canım eve gidip boş boş yatmak istiyor. Bilgisayarın karşısında öylece kalıyorum, konuya bir girsem devamı gelecek ama,  işte o konuya girme sürem epey bir uzun oluyor benim her zaman.


Mesela şimdi masayı bir kursam, şöyle bir iki parça bir şey dikmeye başlasam biliyorum devamı gelecek ve bir iki haftaya  ben yine çoşmuş olacağım.
Boş durmaya alışık olmadığım için bu durumum bana acayip geliyor. Nasıl yani eve gidip yapmam gereken bir şey ya da işten fırsat bulduğumda araştırmam gereken bir konu yok mu????


Aslında hakettim boş boş bakmayı belkide.  Çok yoruldum son iki yıldır. Funda’nın ameliyatı ile başladı süreç, sonra evde tadilatlar, kitap için çalışmalar, dikişler, fotoğraflar, yazılar, dergiler, eee iş yerindeki ihaleler, sonra  hastalıklar, ölümler, taşınma derken, belli ki bünyem istiyor bunu.  Kolumu kaldıracak halim yok, fotoğraf makinasının yerini bile zor hatırlayacağım.

Aslında istiyorum yeni evden birkaç kare paylaşayım, neler yaptık anlatayım. Önümüzdeki haftalarda inşallah.

Hanım teyze postu oldu bu. İnşallah maşallah: ) Hadi görüşürüz yakında…


I had sewn these two make-up bags very long time ago, they may be my last sewing projects at our previous home.

These two little pieces of fabric were left over from my previous projects and I decided to evaluate them in this way. I think they look very pretty and also very usefull.

In the first days of my sewing adventures, I had sewn a similar of this make-up bag. May be there are a few person among you, who remember that post, here it is. And you can find its tutorial steps is here.

I could not come back to my old routine still, I guess I lost my concentration. Maybe that's it, I just need to stop. I do not know.But I'm not used to this. I always used to find something to do and interested.

I know I will find my lose enthusiasm very soon. Actually I hope…: )

See you soon...






4 yorum :

 1. Selamlar,

  Sıkıcı bir cuma günü öğle yemeği sonrası rapor yazarken birden için açılsın diye aklıma gelip açıyorsam bu blogu buraya iki satır da bırakmalıyım dedim. Yaptığınız iş tertemiz,titiz ve detaylarında göz alıcı oluyor ya işte en çok onu seviyorum. Bir de keşke kumaşlarımın, makinemin başına geçebilsem deyip, iç çekerek klavyenin başına dönüş sırasında içime dolan umudu... Elleriniz dert görmesin. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. :) İnşallah, maşallah :)) Güldürdün beni.. Hadi inşallah öyleyse, tez vakitte gelsin o heves ve hiç gitmesin "inşallah" :)

  YanıtlaSil
 3. O güzel günler gelecek, yorgunluk bitecek, bol el işli, bol fotoğraflı yazılar olacak inşallah.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Hep mi güzel olur diktiklerin, hep mi ferah olur çektiklerin! Ellerine sağlık canım benim, devamı da gelecektir veya gelmese de olur birazcık bünyemize dinlenmesi gereken zamanı tanımamız belki de en doğrusudur... Öperim kocaman!

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...