Seviyorum ama kimi, en tatlı birisini...Yaklaşık 10 yıldır, yok yok daha fazladır, doğum günlerimizde kardeşimle birbirimize falım sakızlarındaki maniler tadında dörtlüklerden oluşan şiirler yazarız. Bazı dörtlükler komik, bazıları duygusal, bazıları ise sırf kafiye olsun diye yazılmış olur… Ben bir de mutlaka bir aslan kafası oturturum sayfaya. Aslan burcu ya,  birde saçlar hafiften gür ve kabarık, kafa da mı kocaman ne…
Neyse işte Aslan kafa deriz arada ona… Şimdide akşama kadar bir aslan kafası bulmam ve birde şiir yazmam gerekiyorJ

Bugün benim canım kardeşimin doğumgünü çünkü. Hani çok sevdiğiniz birini mutlu etmek için ne yapacağınızı şaşırır, sonrada öylece kalakalırsınız ya işte öyle bir durumdayım.
Çoğunuzun çocuğu için düşündüklerini ben onun için düşünüyorum. Onun kılına zarar gelse dünyaları yakarım, o hastalansa ne yapacağımı şaşırırım, gözündeki tek bir damla göz yaşı için çılgına dönerim.
Kısacası o benim bu dünyadaki tek yaşam sebebim…Today is my sister's birthday. I love her so much. I can do everything for her. But now I have to write a simple poem as in the last 10 years:)
25 yorum :

 1. canım , senin gibi bir ablası olduğu için çok şanslı. yeni yaşını en içten dileklerimle kutlarım, yakın olsaydım o na pasta yapardım :))

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel ne mutlu size :) Rabbim birbirinizden ayırmasın sizi.

  Kardeşine de nice hayırlı ve sağlıklı yıllar..

  YanıtlaSil
 3. İnsanın kardeşinin olması bu dünyadaki en güzel şey bence, bir de seni dünyadaki herkesten daha çok gıcık edebilme potansiyeline sahip tek kişi olmasına rağmen, kılına zarar gelse ortalığı yakıp kavuracağın başka kimse olamaz şu dünyada:))) Kardeşinin doğum günü kutlu olsun, Allah sizi birbirinizden hiç ayırmasın. Sevgiler....

  YanıtlaSil
 4. Çook teşekkür ederim Buekt. Ve keşke yakın olsaydın gerçekten. Pasta iyi olurdu, ben öyle hemencecik pasta yapabilecek hızı henüz kazanamadım, Bir salatayı zor hazırlıyorum akşam yemeğine:)

  YanıtlaSil
 5. bu yazinin printini al ver Nohut. Harika bir hediye olmus :)

  Yazilar yazar ablacigin sana
  aslanlar da ekler yanina
  sen olmasan ah ne yapar o,
  seni gidi aslan kafa :)

  benim de yazdigim sayilir mi :) Saka bir yana dogum gunu kutlu olsun! Birlikte nice guzel yaslariniz olsun!

  YanıtlaSil
 6. "BİLİR MİSİN? KARDEŞLİK NEDİR?
  NEFESİN KESİLİRSE AL BEN'İM CANIMI KULLAN SEN'İNDİR.
  YOLUN SONU UÇURUMSA EĞER GERİ DÖN,
  İLK ADIM BEN'İMDİR.
  KARDEŞ DEMEK,HAYAT DEMEKTİR."

  Çok uzağımda ve iki gün sonra doğumgünü olan Aslan kardeşime göndereceğim bunu,madem Sen'in tek yaşama sebebinin doğumgünü bugün Siz'ede gelsin...
  Biz'i delirtip çıldırtsınlar ama saçlarının teline zarar gelmesin,gözlerinden tek damla yaş dökülmesin...
  Kutlarım doğumgünü çocuğunu :)

  YanıtlaSil
 7. NoHut'un kardeşi doğuştan çok şanslı ... O'na yeni yaşında mutluluk sağlık dilerim. Nice nice yıllarda birlikte yaş alırsınız inşallah !

  YanıtlaSil
 8. En yakın dostumun doğum günü bugün, ben ona şunu yazdım :)

  Sen olmasan ne yapardım ben
  Neşe kaynağım dert ortağımsın sen
  Akşama görüşürüz happy birthday şimdiden :)

  Kardeşinin yeni yaşını kutlarım, kardeşten umudu kestiğim bir yaşta 15imde kavuştum yakışıklıma ben, kardeş candır yahu (:

  YanıtlaSil
 9. Kardesini de taniyor gibiyiz artik, yeni yasi kutlu mutlu olsun. Senin gibi ablasi oldugu icin cok sansli :)

  YanıtlaSil
 10. sen mi şanslısın, kardeşin mi bilemedim. Çok güzel bir bağlılık var aranızda. ne mutlu size. ikinizde şanslısınız.benim bir kız kardeşim yok, ama o kadar yakın hissetiğim 1-2 arkadaşım var.

  YanıtlaSil
 11. kardeşin için ne güzel şeyler yazmışsın ben bile duygulandım kimbilir o okuyunca neler hissedecek. Çok şanslı bir kız, nice nice mutlu yıllara beraber inşallah .)

  YanıtlaSil
 12. Kardeş sevgisi gibi güzeli var mıdır ya,
  büyürken kavga edersin,büyüyünce hep yanında istersin..

  YanıtlaSil
 13. Yeni yaşı, eskisini aratmıyacak güzellikler getirsin kardeşine...Allah sizi de birbirinizden hiç ayırmasın.

  YanıtlaSil
 14. Ne kadar şanslısınız ki , birbirinize kardeş olmuşsunuz:)
  Ne mutlu size , bir ömür boyu böyle iyi anlaşın!
  Kardeşine nice mutlu yıllar...sevdikleriyle;)

  YanıtlaSil
 15. İmreniyorum senin ablalığına, çok hem de. Hatta tümden ailenize.. Allah daim etsin sevginizi, muhabbettinzi.. Ve nice uzun yıllar olsun kardeşe de. :)

  YanıtlaSil
 16. ablası yada kız kardeşi olmayan biri olarak imrenmiyor değilim.

  Tamam iki tane abim var her daim yanımda olan ama ablanın yerini almaz diye sanıyorum ben, bilmiyorum da tabii...

  incir çekirdeğini doldurmayan nedenler yüzünden küsen, ayrı düşen kardeşlerin çokluğuna inat, kardeş bağınızın daim kalması duasıyla...

  Kardeşine hayırlı uzun bir ömür diliyorum.

  biz okuldayken şöyle dua ederdik doğum günü çocuklarına :)

  Allah seni cennetine hapsetsin
  beni de başına gardiyan etsin :)

  YanıtlaSil
 17. Mutlu,mutlu yıllar diliyorum titri olan sevgili kız kardeşe...Hiç kardeşim yok nasıl bişiy bilmiyorum ama keşke bi ablam olsaydı ahh ahh..

  YanıtlaSil
 18. Ablam olmadan hiçbirşey aynı olmazdı. Ne anne baba nede eşler; kardeş kadar kimse bizi anlayamaz :) abim olsun istemezdim ben kızkardeşler daha şanslı sanki :)) Kardeşinin doğum gününü kutlarım canım sağlıklı mutlu nice yaşları olsun :)

  YanıtlaSil
 19. Dün öğlene kadar burada benim doğumgünüm ile ilgili mutlaka birşeyler yazarsın diye bekleyip durdum canım ablacım, öğlen oldu baktım hala bir şey yok, “demekki çok fazla beklenti içine girdim, buradan da devamlı benden bahsederek herkesi sıkmak istemiyor olabilir” diye diye kendimi teselli etmeye çalıştım Sonra da bir iki kez daha kontrol edip ümidi keserek vaz geçtim.
  Akşamüstü doğum günümü kutlamaya gelen en yakın arkadaşım, ablanın senin için yazdıklarını okudun mu diyince çocuk gibi sevindim. Cep telefonundan açıp yarım yamalak okudum benim için yazdıklarını.
  Bu kadar “süper ötesi” ve tamam “kafası da daha küçük” bir ablaya sahip olduğum için çook şanslıyım. Yazdığın, söylediğin herşeyde çok ciddi olduğunu, benim için canını bile vereceğini gerçekten biliyorum ve sen olmasaydın nasıl bir hayatım olurdu düşünmek bile istemyiorum, seni çok seviyorum demek çok yavan olacak….
  Ayrıca sayende doğum günümü kutlayan, iyi dileklerde bulunan ve bu güzel mesajları yazan herkese çok teşekkür ediyorum, kendimi çok şanslı hissediyorum…

  YanıtlaSil
 20. Merhabalar

  Kesinlikle çok şanslı bir kardeşin var :))
  Ben de kızımın kardeş isteğine daha sıcak bakmaya başladım sayen de :)

  Nice birlikte güzel yaşlara....
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 21. Herkeslere güzel, anlamlı, samimi temennileri için çooook teşekkür ederim.
  Öpüyorum hepinizi..

  YanıtlaSil
 22. Senin kardeşin için, kardeşinin de senin için yazdıklarını okuyunca çok duygulandım. Benimde abim var. Kızkardeş gibi yakın değiliz ama et-tırnak gibiyiz bizde. Birbirimize kızsakta birimizin canı sıkıldığında ikimizinde içi yanar, mutlu olduğumuzda ikimizde çok mutlu oluruz :)
  İyiki doğmuş kızkardeşin :)

  YanıtlaSil
 23. ne mutlu ona size.. doğum günü kutlu olsun..
  sevgiler

  YanıtlaSil
 24. Nasıl isterdim bir kızkardeşim ya da ablam olmasını.
  Allah sizi birbirinizden ayırmasın.
  Titri olan kardeşe sevdikleri ve sevenleriyle nice yıllar diliyorum .

  YanıtlaSil
 25. Merhaba,
  yeni keşfettim sıcacık bir blog :)
  Şehrin Dansı

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...