Minik Dikişler Blog Tur - Quilt Petite Blog HopEminim çoğunuz Sedef’i tanıyorsunuzdur. Hele ki dikiş ya da ne bileyim el işleri ile birazcık ilgisi olanın Sedef’in yaptığı harika işlerden biri ile karşılaşmaması imkansız gibi bir şey.

Ben yıllar önce Sedef’in benim bloguma bıraktığı bir yorum ile tanıştım onun inanılmaz ilham veren, hayranlıkla takip ettiğim dünyasıyla.  Dikişe başlayalı çok olmamasına rağmen birbirinden güzel bir çok projeye imza attı. Bir Türk olarak onunla öyle çok gurur duyuyorum ki tarifi yok anlayacağınız.


Bugünse Sedef’in Tuva Yayıncılık’tan çıkan ilk kitabı (ki eminim daha niceleri olacak) “Minik Dikişler”’in blog turunda benim sıram. Sedef’in yaptığı her şey gibi bu kitabın da çok güzel olacağını zaten tahmin ediyordum ama elime alınca ona olan hayranlığın bir kez daha arttı.

Dikiş ile ilgilenen, tecrübeli ya da  tecrübesiz herkesin denemek isteyeceği projeler ile dolu bir kitap. Adım adım yapım aşamaları açıklayıcı bir şekilde anlatılmış, resimlenmiş. Benim boyumu aşan teknikler yok değil ama olsun yavaş yavaş onları da yapmaya başladım bu kitap sayesinde.


Mesela şu Amerikan servis. Yarım Kare Üçgenlerden (YKU) oluşuyor. İlk denemem, köşelerde kaymalar oldu tabii! Üçgenleri keserken de birazcık küçük kesmişim yanışlıkla. Ama en azından korkumu yendim. Biliyorum ki bir sonraki denememde daha iyi olacak, zaten bir işte başarının sırrı çok tekrardan geçiyor. Öyle kırk yılda bir yaparsan yine olmaz biliyorum.Bu yastığı ise kitabın kapağını ilk gördüğümde pek sevmiştim. Sevilmeyecek gibi de değil hani. Dikmesi de çok zevkliydi. Tilda’nın Cabage Rose ve Memory Lane serilerini kulladım. Ben pek sevdim, umarım siz de sevmişsinizdir.

Diğer projede kullandığım kumaş ise Elea Lutz’un Penny Rose Fabric için yaptığı Apple Farm serisi. Bu kumaşları da bana Sedef göndermişti. O yüzden onun hakkını ödeyemem. Benimle kumaşlarını bile paylaştı.
Eğer ki bu güzel kitap bende de olsun derseniz , www.goblen.com ‘a, D&R ve Remzi Kitap evi’ne, her türlü tuhafiye dükkanına bakabilirsiniz. Yılbaşı hediyesi olarak dikiş sevdalısı arkadaşınıza hediye edebilirsiniz mesela. (Bana böyle bir hediye gelse çok sevinirim : ) )


Ufkum genişlesin, yeni yeni bloglar keşfedeyim ya da bakayım diğer bloggerlar bu kitaptan neler neler yapmış derseniz Blog turuna katılanların tam listesi aşağıda. İnstagram ve Facebookta da #quiltpetite #quiltpetitebloghop #minikdikisler hashtaglerini takip edebilirsiniz.

Bu arada Sedef’in bloğunda süper bir çekiliş var. Blog turunun son gününe kadar devam edecek. Kesin bir göz atın, hatta hem blogu takibe alın hem de çekilişe katılın, verdiği hediyeler çok güzel çünkü.

Son olarak Sedef’e çok teşekkür etmek istiyorum, beni bu harika etkinliğe davet ettiği, benimle kumaşlarını paylaştığı ve her türlü desteği için.I can’t tell you how excited I am to be a part of the “Quilt Petite” blog hop! Quilt Petite is my sweet friend Sedef’s first book ( hopefully of many) published by Tuva Publishing and it’s just been officially released.
I should say that it is simply amazing and I loved it so much.I also love so much Sedef's style and friendship... She is one of incredible talented persons which I meet in blog world that I admire her much more every passing day and I am proud of her achievements.
She always helps me in many ways (I cannot thank you enough for that)For instance, she shared her fabrics with me many times. Unfortunately it is difficult to find every fabric brands and series in Turkey, we have to find them abroad: (
Meantime, due to regulatory issues, PayPal could no longer operate in Turkey as of 6 June 2016. This means that We are not able to use "PayPal" ... I know this is very frustrating but I guess PayPal is trying to solve this unpleasant situation. Many online shops only supports Paypal : ( So I can never forget this favour she did me...Let's get back to our subject;
Ouilt Petite is filled with 18 lovely quilt projects for every skill level. Pillows, mini quilts, placemats and pot holders with lovely images., also you can find many inspiring ideas, different  techniques and many tips on every pages.
It was really difficult choosing only one project to sew for this blog hop. And I have chosen two beautiful projects: )

My first project is ; “Pretty On-point Placemat”. I have used Apple Farm series, designed by  Elea Lutz for Penny Rose Fabrics. It will be great gift for my cousin's daughter. It was little bit difficult to match all corners for me but I won't give up: )

And the second project is "Bonjour Pillow". I think everyone agree that it is very cute. I have used Cabage Rose and Memory Lane series of Tilda. (These seris are really so beautiful aren't they? )If you’d like to see what everyone on the tour is making, be sure to check out the hashtags #quiltpetite and #quiltpetitebloghop on Instagram and facebook.


The blog hop continues until December 11th and there is an amazing group of  talented bloggers sharing what they have made from the book.

November 6: Sedef at Down Grapevine Lane (intro + giveaway)
November 7: Wynn at Zakka Art Zakka Art
November 8: Sarah at 
A Little Happy Place
November 9: Bridgette at 
The Family Hearth
November 10: Heidi at 
Fabric Mutt
November 11: Minki at 
Minki's Work Table
November 12: Ange at 
A Little Patchwork
November 13: Lauren at 
Molly and Mama
November 14: Michelle at 
Cole & Taffy
November 15: Nadra at 
Ellis & Higgs
November 16: Amy at 
Nana Company
November 17: Faith at 
Sarana Ave
November 18: Debbie at 
Happy Little Cottage
November 19: Erin at 
Why Not Sew
November 20: Amanda at 
Jedi Craft Girl
November 21: Melissa at 
Oh How Sweet
November 22: Stacy at 
Stacy Olson Design
November 23: Ayda at 
Cafe Nohut
November 24: Peta at 
She Quilts A Lot
November 25: Amanda at 
A Crafty Fox
November 26: Keera at 
Live Love Sew
November 27: Sharon at 
Lilabelle Lane
November 28: Kate at 
The Homemakery
November 29: Jemima at 
Tied With A Ribbon
November 30: Jodie at 
Ric Rac
December 1: Anorina at 
Samelia's Mum
December 2: Alisha at 
Ministry of Fabric
December 3: Xanthe at 
Wife-made
December 4: Cheri at 
Tinker With This
December 5: Kristyne at 
Pretty By Hand
December 6: Kimberly at 
Fat Quarter Shop
December 7: Veronica at 
Vivid Felicity
December 8: Shari at 
Doohikey Designs
December 9: Jina at 
Jina Barney Designz
December 10: Emma at 
Emma Jean Jansen
December 11: Sedef at 
Down Grapevine Lane (wrap up + giveaway winner)

You can buy this fantastic book from 
Book Depository and Amazon.


And you should visit her Blog “Down Grapevine Lane”, Because Sedef is also having a Giveaway. There is a wonderful prize including a copy of her book and many Zakka goodies!

Thank you so much for joining me today...

11 yorum :

 1. Sayende bir sürü yeni blog öğrendim. Yoğun iş hayatının arasında o kadar güzel işler yapıyorsun ki asıl ben seninle gurur duyuyorum. Bir işi sevmenin, emek vermenin ve öğrenmek için azmin en güzel örneğisin benim için. Başka başka şeylerde var ama şimdi söylememeyim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne tatlısın Sebi... Şu bir kaç gündür hiç keyfim yok. Öyle amaçsız, anlamsız geliyorki her şey:( Yazdıklarını okumak ne iyi geldi bana.
   Zorluyorum işte kendimi, zorlamazsam boşluğa düşerim diye korkudan...

   Sil
 2. İnanılmaz güzel elisleriniz var,Harikasınız, hem motive edici,hem muhteşem bir örneksiniz Sevgili Ayda��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ama çok teşekkür ederim. Ben zaman zaman kendimi motive etmekte çok zorlanıyorum, etrafıma birazcık olsun ilham verebiliyorsam ne mutlu:)

   Sil
 3. Well Ayda I was waiting for your turn on this bloghop and I love the little cushion so much, the little spotted rabbit is so cute as are all your details.
  Love your work and sedef's book.
  Glenis

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you so much for your lovely words.
   I also love your all handmades...
   Loves...

   Sil
 4. HI,such pretty projects>love the little rabbit! Thanks for sharing!
  msstitcher1214@gmail.com

  YanıtlaSil
 5. Nasıl güzel,nasıl...zaten hep temiz iş çıkıyor elinden,renk seçim ve uyumuna da hayranım,fotoğraf çekimi ise,zaten ustamsın sen...

  Sedef'i tanımayan mı var,aynen dediğin gibi,elin azcık iğne iplik tutuyorsa,karşılaşmamak mümkün değil...ama şu lanet instagrama ne olduysa,bazı kişileri takip edemiyorum ben...ne kadar follow lasamda yok,olmuyor bir türlü...maalesef Sedef te onlardan biri...galiba Amy de öyleydi,o kadar çok oluyor ki,sıkıldım artık...

  neyse şu senin güzel işlerine baktımda içim açıldı yine...Sedef'in kitabı hala yok buralarda,en olmadı getirteceğim TR den...gerçi sırf kitap bende olsun diye,yoksa böyle şeyler dikmeye cesaretim yok,gözüm korkuyor...gerçi ara ara heveslenmiyor da değilim.

  ne zaman böyle kitap tanıtımı yapsan,Aydacığımında çıkar inşallah diye dua ediyorum...istiyorum ki,bir gün senin kitabını da alıyım...

  ellerine sağlık deyip,hayran hayran fotoğraflara bakmaktan başka birşey gelmiyor elimden...hep güzelsin,hep muazzam💕

  YanıtlaSil
 6. Selam Nohutum,
  Dikişe ilgi duyacağım kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi, ta ki siz bloglarla tanışana kadar. Gerçekten bir gün ben de kendimi dikerken bulursam hiç şaşırmam.
  Çok güzel şeyler yaparak bizi mest ediyorsunuz. Ellerine sağlık harika olmuş yine.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. ayda ne kadar beceriklisin, en kısa zaman da bu işler için ayıracağın bol zamanın olsun.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...